Drogi Użytkowniku, Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy pobrać jedną z podanych poniżej, aktualnych i darmowych, przeglądarek

Google Chrome Internet Explorer Mozzila Firefox Opera Safari

Orange Polska

W ciągu kilkudziesięciu lat naszej obecności na polskim rynku z państwowego przedsiębiorstwa telefonicznego zmieniliśmy się w nowoczesną firmę telekomunikacyjną XXI wieku. Obecnie Orange Polska jest częścią światowej Grupy Orange, jednego z największych światowych operatorów telekomunikacyjnych.

Globalna marka Orange działa w 28 krajach, skupiając 263 mln klientów. Od 11 lat jest obecna w Polsce.

Dążymy do tego, aby marka Orange została najchętniej wybieraną marką telekomunikacyjną. Naszym celem jest zdemokratyzowanie rewolucji cyfrowej. Chcemy, aby to, co inni przedstawiają wyłącznie jako technologie, było jak najbardziej zrozumiałe, proste i przyjazne. Chcemy pokazać, w jaki sposób nasze produkty i usługi wraz z naszymi ludźmi zmieniają na lepsze codzienne życie każdego naszego Klienta.

Orange Polska jest wiodącym dostawcą usług telekomunikacyjnych w Polsce, działamy we wszystkich segmentach rynku telekomunikacyjnego. Posiadamy największą w Polsce infrastrukturę techniczną, wspierającą świadczenie usług telefonii stacjonarnej, komórkowej oraz przesyłu danych.

Jesteśmy głównym dostawcą usług dzierżawy łączy telekomunikacyjnych w Polsce, udostępniając dzierżawione linie analogowe i cyfrowe. Najważniejszymi użytkownikami tych łączy są inni operatorzy telekomunikacyjni, administracja państwowa, instytucje finansowe oraz dostawcy usług internetowych.

Oferujemy klientom biznesowym szeroki portfel usług dla małych i średnich firm, a także zaawansowane rozwiązania dla korporacji.

W 2013 roku z powodzeniem wprowadziliśmy na rynek nową markę nju.mobile, skierowaną do klientów najbardziej wrażliwych na cenę. W ofercie nju.mobile dostępne są zarówno taryfy abonamentowe, jak i na kartę, o prostej strukturze i bez dopłat do telefonów.

Klienci Orange Polsce w liczbach

23 mln klientów

Usługi telefonii komórkowej

Świadczymy usługi telefonii komórkowej dla ponad 15,9 miliona klientów, oferując szeroką gamę usług abonamentowych (post-paid) i przedpłaconych (pre-paid).

Nasza oferta usług abonamentowych jest oparta na segmentacji klientów według rodzaju najczęściej używanych usług (głosowych, tekstowych, przeglądarki internetowej). Dzięki temu możemy przedstawić każdemu klientowi najkorzystniejszą dla niego propozycję, dostosowując elementy oferty (telefon, pakiety minut, SMS i transmisji danych) do jego indywidualnych potrzeb.

Świadczymy także usługi szybkiego mobilnego dostępu do internetu.

Usługi telefonii stacjonarnej

Poprzez swoją ogólnopolską sieć świadczymy tradycyjne usługi telefonii stacjonarnej dla ponad 4,2 miliona klientów detalicznych.

Oferta usług stacjonarnych obejmuje połączenia lokalne, międzystrefowe, międzynarodowe i do sieci komórkowych, oferowane w pakietach minut w ramach abonamentu lub płatne według czasu połączeń.

Dostęp szerokopasmowy

Obsługujemy ponad 2,1 miliona klientów usług stacjonarnego szerokopasmowego dostępu do internetu. Podstawowa usługa szerokopasmowego dostępu do internetu jest oferowana pod nazwą „neostrada”, przy czym dostępne są opcje o różnych prędkościach. Neostrada jest często łączona w pakiecie z ofertą usług telewizyjnych.

Usługi telewizyjne

Z naszych usług telewizyjnych korzysta ponad 787 tysięcy klientów. Wyjaśnienie przypisu 1

W ofercie mamy usługi telewizyjne świadczone poprzez transmisję satelitarną (DTH) lub sieć IP (IPTV). Bogata oferta pakietów telewizyjnych z ponad 150 kanałami dla całej rodziny jest dostępna w zestawie z szybkim domowym internetem, Neostradą.

Ponadto, klienci mają dostęp do wideo na życzenie z setkami filmów i seriali telewizyjnych.

Powrót do przypisu 1 w tekście Informujemy, że kontrola wewnętrzna wykryła niespójność w podanej przez Spółkę liczbie klientów usług TV na koniec czerwca 2016 roku i wcześniejszych okresów. Zarząd podjął odpowiednie kroki, żeby wyjaśnić przyczynę tego problemu. W chwili publikacji tego raportu, procedura wyjaśniająca jeszcze trwa. Według szacunków, niespójność nie przekraczała 6% podanej liczby klientów usług TV na koniec czerwca 2016 roku. Powyższa niespójność nie ma wpływu na wyniki finansowe Spółki.

Grupa Orange

W skład Grupy Kapitałowej Orange Polska wchodzą m.in:

Orange Polska S.A.

Orange Polska S.A. jest liderem na polskim rynku telefonii stacjonarnej, internetu i transmisji danych. Oferuje kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne dostępne w całym kraju.

strona główna Orange Polskaotwiera się w nowym oknie

Orange Customer Service Sp. z o.o.

Firma zapewnia kompleksową obsługę klientów indywidualnych i biznesowych Orange Polska.

W 2016 roku planowane jest połączenie Orange Polska oraz Orange Customer Service.

o firmie OCSotwiera się w nowym oknie

Orange Real Estate Sp. z o.o.

Świadczymy usługi na terenie całej Polski w zakresie m.in. bieżącego utrzymania nieruchomości, serwisowania urządzeń klimatyzacyjnych, wykonywania inwentaryzacji budowlanych. Posiadamy oddziały w każdym mieście wojewódzkim.

Integrated Solutions Sp. z o.o.

Firma świadczy usługi integracji systemów informatycznych i telekomunikacyjnych oraz dostarcza rozwiązania dedykowane Centrom Przetwarzania Danych

Integrated Solutionsotwiera się w nowym oknie

TP Teltech Sp. z o.o.

Firma specjalizuje się w dostarczaniu infrastruktury teletechnicznej. Zapewnia również usługi w zakresie kompleksowych rozwiązań telekomunikacyjnych i teleinformatycznych.

Nowoczesne sieci telekomunikacyjne oraz światłowodowe TP TELTECHotwiera się w nowym oknie

Orange Retali S.A.

Orange Retali S.A.(wcześniejsza nazwa Ramsat S.A.) jest autoryzowanym przedstawicielem Orange Polska. Sieć sprzedaży obejmuje cały obszar Polski oraz liczy 130 punktów sprzedaży oraz około 150 Konsultantów Klientów Biznesowych.

Orange Retail SAotwiera się w nowym oknie

TP Invest Sp. z o.o.

Firma sprawuje nadzór właścicielski nad wszystkimi spółkami zależnymi Orange Polska, które nie są związane z podstawowa działalnością Grupy. Spółka zajmuje się również działalnością inwestycyjną.

W 2016 roku planowane jest połączenie Orange Polska oraz TP Invest sp. z o.o.

TP Investotwiera się w nowym oknie

Telefony Podlaskie S.A.

Firma świadczy usługi telekomunikacyjne na terenie powiatu sokołowskiego, dostarcza programy telewizyjne oraz oferuje usługi dostępu do szerokopasmowego internetu.

Telefony Podlaskieotwiera się w nowym oknie

Orange Szkolenia Sp. z o.o.

Firma zajmuje się organizacją imprez szkoleniowych i rekreacyjnych dla klientów biznesowych pod marką Exploris.

Exploris. Szkolenia i rekreacjaotwiera się w nowym oknie

Pracownicze Towarzystwo Emerytalne Orange Polska S.A.

Jest to największy fundusz pracowniczym w Polsce, zarówno pod względem wartości aktywów, jak i liczby członków

Pracownicze Towarzystwo Emerytalneotwiera się w nowym oknie

Fundacja Orange

Fundacja została powołana przez Orange Polska do realizacji działań prospołecznych.

Fundacja Orangeotwiera się w nowym oknie

Ponadto, Orange Polska posiadają po 50% udziałów w NetWorkS! Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Spółka została za klasyfikowana jako wspólne działanie ponieważ przedmiotem jej działalności jest zarządzanie, rozwóji utrzymanie sieci będących własnością Grupy i T- Mobile Polska S.A.

Pełna informacja na temat Grupy Kapitałowej Orange Polska zawarta jest w sprawozdaniu rocznym na stronie sprawozdania finansowe Orange 2014otwiera się w nowym oknie