Drogi Użytkowniku, Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy pobrać jedną z podanych poniżej, aktualnych i darmowych, przeglądarek

Google Chrome Internet Explorer Mozzila Firefox Opera Safari

Bezpieczne produkty i usługi

W przypadku firmy telekomunikacyjnej kwestandardowej ochrony kwestie związane z odpowiednim zabezpieczeniem danych milionów klientów, zapewnieniem bezpiecznego korzystania z usług i rzetelną informacją o urządzeniach telekomunikacyjnych są niezwykle istotne dla rozwoju biznesu i przełamywania barier w korzystaniu z dobrodziejstw cyfrowego świata.

Dbamy o to, by wszystkie aparaty telefoniczne miały wykonane odpowiednie testy. Bezpieczeństwo ich użytkowania jest weryfikowane w procesie badań zgodności z tzw. zasadniczymi wymaganiami.

W 2014 roku z myślą o bezpieczeństwie dzieci wprowadziliśmy na rynek nowy produkt „Bezpieczny Starter”. Jego najistotniejszym elementem jest blokada dostępu do internetowych treści niebezpiecznych dla dziecka (pornografia, brutalność, treści obrzydliwe) oraz mogących doprowadzić do nieświadomego zarażenia telefonu czy tabletu złośliwym oprogramowaniem. Bezpieczny Starter zapewnia też blokadę połączeń z numerami specjalnymi (np. o podwyższonej płatności).

Blokada realizowana jest w innowacyjny, niespotykany do tej pory sposób – na poziomie sieci. Oznacza to, że na urządzeniu nie jest wymagana instalacja oprogramowania, wystarczy umieszczenie w nim Bezpiecznego Startera.

W ramach usługi Bezpieczny Starter zapewniamy możliwość kontaktu z rodzicem nawet przy braku środków na koncie oraz Bezpieczne konto (informacja SMS dla rodzica, jeśli stan środków na koncie dziecka spadnie poniżej 5 zł oraz gdy wyniesie 0 zł)

Więcej na stronie - Bezpieczny Starter Orange dla najmłodszychotwiera się w nowym oknie

W celu zapewnienia lepszej ochrony komputera przed zagrożeniami z internetu wprowadziliśmy do swojej oferty pakiety e-bezpieczeństwo przygotowane we współpracy z renomowaną firmą McAfee.

Więcej na stronie pakiety e-bezpieczeństwootwiera się w nowym oknie

Lookout Mobile Security to aplikacja oferująca kompleksową ochronę smartfonów i tabletów poprzez ochronę danych znajdujących się w urządzeniu dzięki systemowi antywirusowemu

Więcej na stronie Lookout Antywirusotwiera się w nowym oknie

Antywirus na smartfony, oprócz standardowej ochrony przed wirusami umożliwia bezpieczne przeglądanie internetu, lokalizację zgubionego telefonu, a także ochronę przed kradzieżą.

Aplikacja ochrony rodzicielskiej Chroń Dzieci w Sieci zapewnia kompleksową opiekę nad dziećmi korzystającymi ze smartfonów i tabletów, także wtedy kiedy łączą się z siecią poza domem, za pośrednictwem wi-fi. Umożliwia rodzicom kontrolę czasu jaki dziecko spędza w sieci, weryfikuje uruchamiane przez dziecko aplikacje, filtruje strony pod kątem nieodpowiednich treści. Rodzic może łatwo zarządzać ustawieniami z dowolnego miejsca. Aplikację przygotowano na najbardziej popularne systemy operacyjne (Android, iOS, Windows Phone), można ją pobrać ze sklepów z aplikacjami. Jest dostępna w dwóch wersjach Standard i Premium.

Aplikacja Chroń Dzieci w Sieci do poprania na stronie Google Playotwiera się w nowym oknie

W ramach oferty „Bezpieczny Dom” zapewniamy stały monitoring domu z możliwością zdalnego zarządzania. Nasi klienci mogą skorzystać z usługi Inteligentny dom, oferującej zaawansowane rozwiązania, które pomogą monitorować urządzenia tj. np. czujniki dymu, zalania, ruchu, otwarcia drzwi i okien.

Więcej inteligentny domotwiera się w nowym oknie

Natomiast w usłudze - Oko na dom zapewniamy proste rozwiązanie do monitoringu domu 24 godziny/7 dni w tygodniu za pomocą kamery internetowej.

Więcej na stronie bezpieczny domotwiera się w nowym oknie

Aplikacja „Pierwsza Pomoc” została przygotowana przede wszystkim z myślą o wsparciu dla świadków nagłych wypadków i zdarzeń, w których konieczne jest udzielenie pierwszej pomocy. Użytkownik może natychmiast dowiedzieć się i zobaczyć na ilustracjach, jak bezpiecznie ułożyć nieprzytomną osobę, podjąć i prowadzić reanimację oraz zatamować krwawienie. Otrzyma praktyczne porady dotyczące postępowania z poszkodowanymi w różnego rodzaju zdarzeniach np. oparzeniach, odmrożeniach, porażeniu prądem, czy zatruciach. Aplikacja dostarcza też aktualne informacje o numerach telefonów służb ratunkowych i placówkach medycznych Grupy LUX MED.

Aplikacja jest dostępnaPolsce i w grupie bezpłatnie na platformach Android, Windows Phone, iOS.

Aplikacja „Zdrowie prosta rzecz” powstała we współpracy Orange oraz LUX MED. Choroby układu ruchu są coraz częstszym powodem utraty radości życia Polaków. Nie można się nimi zarazić, ale możemy im zapobiegać kontrolując sposób wykonywania codziennych czynności - w domu, pracy, szkole. Eksperci LUX MED przeanalizowali szereg zachowań, które wykonywane nieprawidłowo zwiększają ryzyko przeciążeń układu ruchu. Aplikacja zawiera quiz oraz porady, dzięki czemu użytkownik ma okazję sprawdzić, czy wykonuje je w sposób pozwalający na zachowanie zdrowia.

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie na platformach Android, Windows Phone, iOS.